Odciąg łańcuchowy DoNova PowerLash z Dyneema® – Łańcuch tekstylny firmy Dolezych

Łańcuch wykonany z taśmy tkanej z wysokiej wytrzymałości włókien Dyneema®

Łańcuchy wykonane z taśmy z włókien o dużej wydajności oferują unikalne zalety. Można je stosować zarówno jako odciag łańcuchowy jak i zawiesie łańcuchow, osiagają oszczędność wagi do 85% (w porównaniu do łańcucha 13 mm w klasie jakości 8). Ułatwia to użytkowanie produktu i stwarza możliwość zastosowania znacznie dłuższych łańcuchów, np. o 20 m długości użytkowej.

Elastyczny ogniwa tekstylne daje się połączyć z prawie wszystkimi elementami stalowymi odciągów łańcuchowych wysokiej wytrzymałości. Do skrócenia cięgna łańcucha wystarczy np. szakla z odpowiednią nośnością.

Prezentowany łańcuch tekstylny wytwarzany we współpracy z DSM nadaje sie do stosowania w trudnych warunkach, ponieważ jest ekstremalnie odporny na ścieranie, chemikalia i wodę morską.

  • Odporny na ścieranie
  • Odporny na działanie chemikaliów
  • Do 85% lżejszy
  • Zmniejsza hałas
  • Nie przewodzący elektrycznie
  • Chroni ładunek

Łatwe i bezpieczne stosowanie

Stosowany jako odciąg łańcuchowy może być łatwo przerzucony nad ładunkiem lub prowadzony wokół ładunku bez jego uszkodzenia. Do tego dochodzi łatwość skracania – haki można bez problemu zaczepić o każde ogniwo.

  • Łańcuch sprawia, że praca jest pewniejsza, zmniejsza ryzyko zranienia przy manipulacji odciagami łańcuchowymi lub zawiesiami łańcuchowymi
  • Zapobiega uszkodzeniom ładunku. Łańcuch jest istotnie lżejszy i szybszy w stosowaniu.

Bezpieczeństwo stosowania środka roboczego stoi zawsze na pierwszym miejscu. Odciągi łańcuchowe PowerLash z Dyneema® kontrolowane są nie tylko przez nas lecz także przez niezależne instytucje. Włąściwości produktu, proces testowania i dokumentacja zostały dokładnie zbadane i odebrane przez Dekra. Mogą więc Państwo wierzyć, że jak chodzi o bezpieczeństwo nic nie zostało pominięte.


System modułowy DoNova PowerLash z Dyneema®

PowerLash z Dyneema® oferujemy Państwu jako system modułowy. Mogą Państwo nasz produkt elastycznie konfigurować w zależności od potrzeb. Wybierzcie Państwo długość łańcucha (standardowo 4 i 8 m), liczbę potrzebnych haków, napinacze lub dodatkową szaklę do łączenia lub skrócenia łańcucha.

Artikel NrBeschreibung
2600 0025Odciąg łańcuchowy z Dyneema® 
2650 6969Element napinający z Dyneema® (1,50 m L1)*
2902 0613Specjalny hak widełkowy do bezpośredniego montażu do ogniwa tekstylnego łańcucha
2902 0210Hak z uchem
2902 0413Łącznik zawiesi wężowych do łączenia haka z uchem łańcuchem tekstylnym
0320 7065Szakla wysokiej wytrzymałości, wygięta, 6500 kg
2902 0513Napinacz grzechotkowy jako alternatywa do pasa mocującego jako elementu napinającego

* element napinający – pas mocujący z Dyneema®

Dla odciagu łańcuchowego PowerLash z Dyneema® opracowaliśmy specjalny element napinający. Kombinacja ciężkiego napinacza GTR50HD, taśmy z Dyneema®, haka wysokiej wytrzymałości z uchem i złączek zastępuje napinacz grzechotkowy. Daje to znacznie większą drogę naciągu i dalszą redukcję wagi.


W jaki sposób używać łańcucha tekstylnego


Mają Państwo pytania?

Zapraszamy na strony:

Prosimy o kontakt:
e-mail: info@dolezych.pl
Telefon: 32 60 35 810
Tax: 32 60 35 829