Wybierz, by przejść do drążków rozporowych lub listew mocujących:


Drążki rozporowe

Drążki rozporowe służą do skutecznego zabezpieczania ładunku w czasie transportu. Dzięki nim można łatwo i szybko blokować przewożone ładunki w pojazdach z rożnego typu nadwoziami, takimi jak:

  • nadwozia furgonowe
  • kontenery
  • chłodnie
  • zamknięte zabudowy o sztywnych ścianach

Nasze drążki rozporowe mogą być z powodzeniem montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie pomiędzy sztywnymi powierzchniami. Ich obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Jako alternatywa dla pasów transportowych, drążki rozporowe nie potrzebują żadnych punktów zaczepienia, a wyłącznie sztywne i stabilne powierzchnie, pomiędzy którymi mogą być montowane. Pozwalają one odpowiednio podzielić powierzchnię ładunkową, tym samym uniemożliwiają przemieszczanie się ładunków w sposób niekontrolowany po ładowni w trakcie transportu.
Drążek rozporowy zbudowany jest ze stalowej lub aluminiowej rury o wysokich parametrach wytrzymałościowych, o regulowanej długości, która zakończona jest gumowymi, antypoślizgowymi stopkami oraz wyposażona jest w dźwignię naprężającą. Ruchome stopki zabezpieczają drążek przed ich wysunięciem. Jedna ze stopek działa na zasadzie amortyzatora. Mechanizm rozpierający drążka łatwo i trwale blokuje go w punktach montażu. Drążek to zabezpieczenie uniwersalne dzięki temu, iż charakteryzuje się znacznym zakresem regulacji długości.

Drążek aluminiowy – spełnia wymagania PN-EN 12195-2

Nr artykułuŚrednica w mmDługość w m
06180006422,26 – 2,63
06180007422,35 – 2,72

Drążek stalowy – spełnia wymagania PN-EN 12195-2

Nr artykułuŚrednica w mmDługość w m
06180005382,35 – 2,72

Listwy mocujące

Listwy mocujące, inaczej belki mocujące, służą do skutecznego zabezpieczania ładunków transportowanych z wykorzystaniem naczep typu „firanka”. Uzupełniają a czasem częściowo zastępują pasy ładunkowe . Listwy mocowane są na burtach lub łatach naczepy w sposób, który gwarantuje poprzeczne zabezpieczenie przed przemieszczaniem się ładunku w trakcie transportu. Zastosowanie listwy mocującej jest także optymalnym sposobem na wygodny i szybki podział powierzchni ładunkowej. Listwy mocujące posiadają szereg zalet:

  • solidna, mocna i wytrzymała konstrukcja dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów
  • niska waga
  • łatwy montaż
  • uniwersalność dzięki regulowanej długości

Listwy mocujące ( przegrody międzyburtowe ) wykonane są z aluminium, przez co charakteryzują się niską wagą, a jednocześnie wysoką wytrzymałością. Składają się z dwóch części, dzięki czemu ich długość może być regulowana. Listwy mocujące zakończone są blokadami, dzięki którym w łatwy i szybki sposób zapina się je na burtach lub łatach naczepy. Prawidłowo zamocowana belka uniemożliwia niekontrolowany ruch ładunku, przez co minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia przewożonego towaru.

Nr artykułuZakres regulacji [m]Waga [kg]
061626422,4 – 2,710,4

Nie znaleźliście Państwo odpowiedniego drążka lub listwy?

Nasi konsultanci chętnie pomogą!
Telefon: +48 32/60 35 810
Fax: +48 32/60 35 829
Email:info@dolezych.pl